Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně

Nádrž je vzdálená od apartmánu pěšky 6,5 km, cesta se dá zkrátit lanovkou přímo u apartmánu, pak zbývá dojít ještě 4 km. Přímo k přečerpávací nádrži lze po domluvě též dojet autobusem, zastávka je vzdálená asi 100 m od apartmánu. Prohlídku lze domluvit na tel. 583 283 282, 285 283 282, 602 322 244 popř. přímo v na recepci kde jste si vyzvedli kartu od apartmánu.

Naučná stezka Rysí skála + rozhledna

Tato naučná stezka Vás zavede na nádherné místo jesenické přírody s jedinečnou vyhlídkou - Rysí skálu. Na stezce budete plnit spoustu úkolů, při nichž se dozvíte mnohé nejen o rysovi, ale i o bohatství jesenické přírody. Délka naučné stezky je 2 km

Nová rozhledna u horní stanice lanovky v 1100 m n.m, výška 20m.
Výhledy na město Šumperk, údolí Desné, masiv Kralického Sněžníku, hřeben Hrubého Jeseníku od Šeráku až po Červenohorského sedlo..

Praděd

Nejvyšší horou Moravy a zároveň nejvyšším vrcholem Hrubého a Nízkého Jeseníku je Praděd (1 492 m). Na jeho vrcholku stojí televizní vysílač s restaurací a rozhlednou. Horní plošina vysílače je nejvyšším (byť umělým) bodem v České republice. Z apartmánu je to po modré značce na vrchol 11,5 km.

Bílá Opava - naučná stezka

Začít můžete buď v Karlově Studánce ( nejnižší místo ), nebo u chaty Barborka pod Pradědem ( nevyšší místo ).

Naučná stezka Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy – nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám naučná stezka Bílá Opava na sedmi informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace.

<< 1 | 2

Ruční papírna - Velké Losiny

se nachází 11 km od nabízeného apartmánu. Papírna je unikátní areál významné technické památky, která zobrazuje tradiční ruční papírenskou výrobu. Nemá v oblasti střední Evropy obdoby, byla v roce 2002 vládou České republiky prohlášena národní kulturní památkou.